

| Parameter | Value |
|---|---|
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 70 Ω |
| Height - Seated (Max) | 0.75 mm |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 2.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 750 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 16 MHz |
| Frequency Stability | 20 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.001 % |
| Load Capacitance | 8 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Drive Level | 1 µW |
| Operating Mode | Fundamental |
Stock: 136
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31322
Ext.Price$0.31322
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31322 | $0.31322 |
| 10 | $0.27471 | $2.74710 |
| 25 | $0.25953 | $6.48825 |
| 50 | $0.24878 | $12.43900 |
| 100 | $0.23852 | $23.85200 |
| 300 | $0.22709 | $68.12700 |
| 500 | $0.21620 | $108.10000 |
| 1000 | $0.20725 | $207.25000 |
| 3000 | $0.19383 | $581.49000 |
